"Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!" PDF
piątek, 27 września 2019 16:49

20 września 2019 r. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza  w Olszanach wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!” zachęcając do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. „Sprzątanie świata” rozpoczęliśmy od „Ekologiczny apelu” dla klas 0-3. Uczniowie klasy VIII: Julka, Michał i Maciek zapoznali młodszych kolegów z genezą i ideą akcji „Sprzątanie świata”, przedstawili hasło tegorocznej kampanii oraz przypomnieli wszystkim obecnie obowiązujące zasady segregacji odpadów na 5-frakcji. Przed akcją została przeprowadzona pedagogizacja uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w gumowe rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci. Uczniowie z klas młodszych zadbali o teren szkolny oraz wokół szkoły, i boiska sportowego. Uczniowie klas 4-8 po otrzymaniu odpowiednich środków wyruszyli w różne strony Olszan, aby przyczynić się do wzrostu czystości porządku naszej wsi. Akcja zachęciła uczniów do promowania działań na rzecz ochrony środowiska i posprzątania najbliższej okolicy. Pogoda dopisała, humory także. Na pewno nie zabraknie nas w przyszłym roku .

Natalia Kościelna