Zakończenie Roku Szkolnego! PDF
niedziela, 23 czerwca 2019 15:43

Środowy poranek był tym dniem, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie – był to ostatni dzień roku szkolnego! Zgodnie z naszą szkolną tradycją o godzinie 8.00 w kościele ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Świętą, po której cała nasza społeczność szkolna udała się na świetlicę wiejską gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Na widowni nie mogło zbraknąć zaproszonych gości, obecni byli ksiądz Proboszcz Marian Kujawski, Sołtys Olszan i Radna Gminy p. Stanisława Górska, Sołtys Modlęcina p. Krystyna Gielata , p Monika Kozłowska nasz psycholog oraz vice przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w osobach Komendanta p. Stanisława Ziemby i p Ireneusza Biernata. Oczywiście licznie przybyli również rodzice , babcie i dziadkowie dzięki czemu sala była zapełniona do ostatniego miejsca. Akademia rozpoczęła się od występów naszych już absolwentów , którzy w tym dniu ukończyli naszą szkołę – uczniów klasy VIII. Na scenie był taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców, piosenka w rytmie rapu oraz skecze , był też moment na wspomnienia w postaci prezentacji multimedialnej. Po programie artystycznym nadeszła pora na wręczenie świadectw ukończenia szkoły naszym absolwentom oraz pozostałym uczniom, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem. Na scenie pojawiła się pani Dyrektor aby osobiście w asyście wychowawców wręczać nagrody. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem nadeszła pora na pozostałe nagrody jakie uczniowie otrzymali za pracę i reprezentowanie naszej szkoły w kończącym się roku szkolnym. Ostatnim akcentem było wręczenie podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz szkoły rodziców oraz podziękowania i przemówienia zaproszonych gości. Następnie wychowawcy wraz z rodzicami i uczniami udali się do swoich klas aby wręczyć tam pozostałe świadectwa i nagrody. I to był już ostatni akcent tego roku szkolnego w naszej szkole. Teraz nadszedł czas wypoczynku i relaksu po to aby już za dwa miesiące spotkać się ponownie na inauguracji nowego roku szkolnego!