Aktywny Dzień Dziecka PDF
czwartek, 06 czerwca 2019 20:12

W piątkowy poranek 31maja na boisku sportowym w Olszanach odbyły się Dzień Dziecka zorganizowany przez naszą szkołę. W organizację bardzo mocno włączyła się Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Dzięki niej dzieci miały możliwość skorzystać z wielkiej pompowanej zjeżdżalni, która była oblegana szczególnie przez najmłodszych. Rodzice wsparci  pracownikami szkoły również przygotowywali pyszną watę cukrową, popcorn oraz kiełbaski z grilla. Na naszą imprezę zostali zaproszeni strażacy z OSP Olszany, którzy jak zawsze nie zawiedli i przygotowali dla dzieci zawody strażackie oraz atrakcje wodne, a że było bardzo ciepło każdy chętnie się schłodził zimną wodą. Na koniec każdy kto miał ochotę mógł się przejechać wozem strażackim. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw i zawodów sportowych dla uczestników. W konkurencjach sportowych oprócz dzieci brali udział zarówno strażacy jak i nauczyciele. Każdy chętny mógł rywalizować w biegach, sztafetach, rzutach, wyścigach rowerowych. Na koniec odbył się mecz w piłkę nożną , który jak zawsze przyciągnął wielu uczestników. W międzyczasie nasi dzielni Strażacy zaprezentowali pokaz udzielenia pierwszej pomocy, dzięki czemu dzieci miały możliwość zobaczenia jak taka akcja przebiega w rzeczywistości. Cały dzień upłynął na świetnej zabawie i dużej dawce ruchu a starty energii można było uzupełnić pysznościami serwowanymi przez rodziców! Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Olszany oraz Rodzicom za pomoc i organizację na tak wysokim obchodów Dnia Dziecka!!