Wyjazd do przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Jaworze PDF
wtorek, 22 stycznia 2019 21:38

19 stycznia 2019r. uczniowie klas IV-VIII pojechali do przytuliska dla bezdomnych zwierząt, które jest prowadzone przez  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze. Wyjazd był odpowiedzią na prośbę o wsparcie i pomoc dla potrzebujących psów, jaka wpłynęła do naszej szkoły w grudniu 2018r. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie zaangażowali się w zbiórkę żywności, zabawek, kocy i przysmaków. Tym samym dowiedli, iż są wrażliwi na los skrzywdzonych, bezbronnych zwierząt oraz gotowi do niesienia im pomocy. W sobotę 24-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami: Marią Karkowską, Klaudią Pantal oraz Magdaleną Ciężki miała możliwość poznać sytuację bezdomnych zwierząt w schronisku oraz spędzić z nimi trochę czasu. Dzieci miały również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy VII- Zuzanna Czubala, która od września swój wolny czas poświęca niełatwej pracy na rzecz schroniska, sprzątając kojce, karmiąc i najważniejsze - ofiarując miłość swoim czworonożnym przyjaciołom. TOZ w Jaworze apeluje do wszystkich miłośników zwierząt o wsparcie finansowe dla jednego z podopiecznych. MARS, to półroczny piesek, u którego stwierdzono dziurę między komorami serca i pilnie wymaga operacji.  Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji „ Dla Marsa”. Wpłat można także dokonywać na rachunek bankowy  BGŻ 68 2030 0045 1110 0000 0415 6010 z dopiskiem „Mars operacja”.

Z góry bardzo dziękujemy.