Zakończenie Roku Szkolnego! PDF
niedziela, 23 czerwca 2019 15:43

Środowy poranek był tym dniem, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie – był to ostatni dzień roku szkolnego! Zgodnie z naszą szkolną tradycją o godzinie 8.00 w kościele ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Świętą, po której cała nasza społeczność szkolna udała się na świetlicę wiejską gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Na widowni nie mogło zbraknąć zaproszonych gości, obecni byli ksiądz Proboszcz Marian Kujawski, Sołtys Olszan i Radna Gminy p. Stanisława Górska, Sołtys Modlęcina p. Krystyna Gielata , p Monika Kozłowska nasz psycholog oraz vice przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w osobach Komendanta p. Stanisława Ziemby i p Ireneusza Biernata. Oczywiście licznie przybyli również rodzice , babcie i dziadkowie dzięki czemu sala była zapełniona do ostatniego miejsca. Akademia rozpoczęła się od występów naszych już absolwentów , którzy w tym dniu ukończyli naszą szkołę – uczniów klasy VIII. Na scenie był taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców, piosenka w rytmie rapu oraz skecze , był też moment na wspomnienia w postaci prezentacji multimedialnej. Po programie artystycznym nadeszła pora na wręczenie świadectw ukończenia szkoły naszym absolwentom oraz pozostałym uczniom, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem. Na scenie pojawiła się pani Dyrektor aby osobiście w asyście wychowawców wręczać nagrody. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem nadeszła pora na pozostałe nagrody jakie uczniowie otrzymali za pracę i reprezentowanie naszej szkoły w kończącym się roku szkolnym. Ostatnim akcentem było wręczenie podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz szkoły rodziców oraz podziękowania i przemówienia zaproszonych gości. Następnie wychowawcy wraz z rodzicami i uczniami udali się do swoich klas aby wręczyć tam pozostałe świadectwa i nagrody. I to był już ostatni akcent tego roku szkolnego w naszej szkole. Teraz nadszedł czas wypoczynku i relaksu po to aby już za dwa miesiące spotkać się ponownie na inauguracji nowego roku szkolnego!

Uczniowie klas VI i VII na Paintballu PDF
wtorek, 18 czerwca 2019 19:24

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawcą pojechali na tradycyjną wycieczkę klasową, która zazwyczaj kończy okres nauki. 12 czerwca z samego rana uczniowie udali się do Wrocławia gdzie wzięli udział w grze w Paintballa. Zostali podzieleni na dwie grupy i rozegrali cztery rundy na specjalnie przygotowanym polu do walki, oczywiście w pełnym ekwipunku , który widać na zdjęciu J. Zabawa była bardzo fajna i uczniowie świetnie się w jej czasie bawili przy okazji sprawdzając swoje umiejętności militarne J. Po grze kolejną atrakcją w tym dniu był pobyt w parku trampolin GoJump. Tam każdy mógł się wyskakać do woli i popróbować różnego rodzaju akrobacje gimnastyczne – z czego większość skorzystała. Park trampolin był naszym ostatnim przystankiem we Wrocławiu, po którym udaliśmy się w drogę powrotną…w czasie której zatrzymaliśmy się w McDonaldzie. Wycieczka była pełna emocji i dostarczyła dużej dawki aktywności ruchowej uczestnikom, którzy pomimo zmęczenia byli zadowoleni z naszej klasowej wyprawy w ten upalny dzień!

Jazda konna w Morawie PDF
piątek, 07 czerwca 2019 18:18

W dniach 3 i 4 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach projektowych dotyczących popularyzacji jazdy konnej wśród dzieci . Zajęcia odbywały się w stadninie koni w Morawie gdzie uczestnicy mieli możliwość jeździć konno oraz nauczyć się jak prawidłowo należy czyścić i pielęgnować konia. W pierwszym dniu w zajęciach udział wzięli uczniowie klas I – IV , natomiast w następnym do Morawy pojechali uczniowie z klasy V i VI. Zarówno Ci młodsi jak i Ci starsi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, które bardzo się im podobały a konie zrobiły furorę wśród dzieci!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>