Wizyta w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu PDF
czwartek, 19 września 2019 17:10

W środę 18 września 2019 roku  nasi najmłodsi uczniowie pojechali do Wałbrzycha, do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Klasa pierwsza i druga uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez strażaków -instruktorów w sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie zdobyli pożyteczną wiedzę dotyczącą unikania zagrożeń pożarniczych oraz zachowań w sytuacji zagrożenia życia na skutek pożaru i innych niebezpiecznych sytuacji mogących wydarzyć się w szkole, domu i innych miejscach. Uczniowie mieli także okazję obejrzenia z bliska sprzętu używanego podczas akcji ratowniczych i samochodów strażackich. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności gaszenia pożaru za pomocą węża strażackiego. Uczniowie w nagrodę za przejście ścieżki edukacyjnej „Ognik” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki edukacyjne pt. „ Wiem, jak uniknąć pożaru”.

mgr Klaudia Rosiek

Poczet Sztandarowy w Rusku PDF
czwartek, 19 września 2019 17:07

W niedzielne południe 15 września Poczet Sztandarowy nasze szkoły wziął udział w spotkaniu Religijno-Patriotycznym w Rusku.  Uroczystość odbywa się co roku w połowie września i ma na celu uczczenie pamięci więźniów politycznych , którzy stracili życie w obozie pracy w Rusku. Wydarzenia te miały miejsce po zakończeniu II Wojny Światowej kiedy w Polsce panował komunizm i nasza Ojczyzna podlegała dyktaturze Związku Radzieckiego. Uroczystość rozpoczęła się Maszą Świętą w kościele w Rusku a po niej wszyscy zebrani przemaszerowali pod pomnik upamiętniający te straszliwe wydarzenia gdzie po przemówieniach gości poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki. W tym wydarzeniu nasz Poczet reprezentowali : Adam Lubczyński, Kinga Maduch, Ola Zachariasz, Kinga Kowalczyk i Julia Semeniuk.

Pora spakować plecaki ! :) PDF
czwartek, 12 września 2019 19:47

W poniedziałek 02.09.19 rozpoczęliśmy uroczyście nowy Rok Szkolny 2019/2020. Czas wakacji szybko upłynął - pora już spakować książki i zeszyty do plecaków. O godzinie 8 rano zebraliśmy się w kościele gdzie Ksiądz Proboszcz Marian Kujawski odprawił Msze Świętą , która zainaugurowała nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z opadami deszczu po Mszy udaliśmy się do jednej z sal lekcyjnych gdzie w towarzystwie Księdza Proboszcza, Pani Sołtys i Radnej Gminy Strzegom Stanisławy Górskiej, oraz rodziców i uczniów wszystkich klas Pani Dyrektor rozpoczęła powitaniem i przemową Rok Szkolny 2019/2020, w którym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce i radości z pobytu w szkole!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>