Dzień Kobiet w Olszanach PDF
poniedziałek, 11 marca 2019 21:27

W niedzielne popołudnie 10 marca w sali wiejskiej w Olszanach odbyła się impreza środowiskowa – Dzień Kobiet , zorganizowana wspólnie przez Radę Sołecką oraz naszą szkołę. Oprócz mieszkańców wsi na spotkaniu pojawili się też zaproszeni goście : pan Wiesław Witkowski Zastępca Burmistrza Strzegomia oraz pani Ela Pienio Zastępca Dyrektora SCK w Strzegomiu. Po powitaniu przez panią Sołtys Stanisławę Górską przybyłych mieszkańców i gości na scenie pojawili się nasi uczniowie, którzy specjalnie na Dzień Kobiet przygotowali występ artystyczny. Najmłodsi z oddziału przedszkolnego zaprezentowali swoje umiejętności taneczne , dzieci z klas I-III wyrecytowały wiersze natomiast starsi uczniowie z klas V-VIII zaprezentowali się w skeczach , w których z przymrużeniem oka opowiedzieli o relacjach damsko-męskich oraz samych kobietach. Po części artystycznej, która wszystkim zebranym bardzo się podobała i wywołała wiele śmiechu spotkanie trwało dalej do godzin wieczornych a zebrani mogli posłuchać min: porad pani dietetyk oraz pani kosmetyczki.

Zakup pomocy dydaktycznych do pracowni przyrodniczej PDF
środa, 13 lutego 2019 18:17

Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach otrzymała dotację finansową z budżetu gminy na zakup pomocy dydaktycznych. Dofinansowanie obejmuje wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej  z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Kwota dotacji wynosi 20 000zł. Krótko przed świętami dojechały do szkoły pierwsze zakupione pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczej. W ramach dofinansowania zakupiono m.in.
•    Biologia – zastawy do badania białek i cukrów, z-w do wykrywania i badania skrobi,  26 plansz biologicznych, mikroskop, manekin, tułów człowieka, przewodniki i klucze do oznaczenie roślin, liczne modele (np. serca, oka, ucha, komórki zwierzęcej i roślinnej) oraz szkielety zwierząt
(np. pantofelka, ryby, królika, żaby).
•    Chemia – paski, zestawy odczynników i chemikaliów, szkła laboratoryjne, preparaty
•    Fizyka – zestaw do badania praw Archimedesa, elektroskop, multimetr, z-w do magnetyzmu, kamerton, siłomierze
•    Geografia – tellurium, globusy oraz stojaki do przechowywania map
Zakupione pomoce dydaktyczne bez wątpienia przyczynią się do prezentowania treści kształcenia uczniom w bardziej interesujący sposób, pozwalając tym samym, na wielozmysłowe odbieranie przez nich nauczanego materiału. Pozytywnie wpłyną na poziom zrozumienia oraz przyswajania omawianych przez nauczyciela treści, ułatwią zrozumienie pojęć, umożliwiając naukę na konkretnych przykładach. Mamy nadzieję, że praca z nowym sprzętem dydaktycznym ułatwi uczniom poznawanie świata i korzystnie wpłynie na wzrost zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi. Dziękujemy  za przyznanie Naszej szkole środków na zakup pomocy dydaktycznych.

Zabawa karnawałowa PDF
poniedziałek, 28 stycznia 2019 13:15

W czwartek popołudniu 24 stycznia w sali wiejskiej Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zabawę karnawałową , na której bawili się wszyscy uczniowie naszej szkoły. W organizację włączyła się również Rada Rodziców, która zapewniła pyszny poczęstunek w formie ciast oraz innych przysmaków , która tak lubią dzieci. Rodzice również sfinansowali przybycie zespołu animatorów zabawy „Ale heca” , który przez większą część zabawy organizował różnego rodzaju atrakcje dla naszych uczniów – były tańce , konkursy a wszystko to przy najpopularniejszych muzycznych hitach. Gościem specjalnym, który przybył pod koniec naszego balu przebierańców był Święty Mikołaj mający ze sobą jak zwykle worki pełne prezentów dla naszych uczniów, które ochoczo wszystkim rozdał – w końcu przecież wszyscy byli grzeczni ! Jego przybycie również zawdzięczamy naszej Radzie Rodziców, której serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie!! Dzieci przybyłe na naszą zabawę związku z tym , że był to bal karnawałowy były poprzebierane w różne postacie z bajek , superbohaterów, żołnierzy i strażaków. Kiedy zespół animatorów zakończył swój udział w balu do akcji wkroczył Samorząd Uczniowski , który do końca umilał nam czas prowadząc zabawę. Wszyscy przybyli do sali wiejskiej w czwartkowe popołudnie świetnie się bawili i mieli okazję żeby poszaleć na parkiecie oraz wziąć udział w wielu zabawach i konkursach!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>