Sport
II zawody Aqualigi PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
czwartek, 24 października 2019 18:59

W środowy poranek 23 października na Delfinku w Strzegomiu odbyły się 2 zawody z cyklu Aqualigi czyli zawody pływackie dla uczniów z terenu naszej gminy. Na basenie stawiły się reprezentację wszystkich szkół. Można powiedzieć że frekwencja dopisała i to bardzo!!...oby tak dalej! Naszą szkołę w zawodach reprezentowali : Antoni Mądrzak, Mateusz Wór, Wiktor Strama, Asia Maciąg, Nikola i Natalia Lukas w rocznikach 2009 oraz Błażej Nikoniuk w roczniku 2008, natomiast w starszych rocznikach (open) wystartowali Michał Mądrzak i Oktawian Maciąg. Zawody odbywały się osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców , roczniki młodsze miały do pokonania 4 długości basenu a kategoria open 6 długości. Zawodnicy startowali w konkurencjach z przyborem ( deseczką) oraz bez przyboru. Medale dla nas zdobyli Natlia Lukas – II miejsce oraz Błażej Nikoniuk – III miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się jeszcze Nikola Lukas oraz Antek Mądrzak – wielkie brawa dla Nich. Na koniec zawodów zostały rozegrane sztafety gdzie startowało 6 zawodników ze szkoły : po dwóch z każdej kategorii wiekowej. W naszej sztafecie udział wzięli : Antek Mądrzak , Asia Maciąg, Natalia i Nikola Lukas , Błażej Nikoniuk oraz Oktawian Maciąg. Miejsce 5, które zajęli jest takim samym miejscem, które zajęliśmy jako szkoła w ostatecznej klasyfikacji w całych zawodach, a więc biorąc pod uwagę, że wystartowało 9 szkół można powiedzieć, że źle nie jest. Wielkie brawa dla naszych pływaków – za rok będzie lepiej!

 
VII edycja turnieju piłki nożnej w Stanowicach PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
piątek, 27 września 2019 16:51

W poniedziałkowy poranek 23 września na Orliku w Stanowicach odbył się VII Gminny Turniej Piłki Nożnej pod patronatem posłanki na Sejm Pani Moniki Wielichowskiej. Zawody odbyły się w kategorii roczników 2007 i młodszych. W składzie reprezentacji naszej szkoły znaleźli się : Miłosz Dyduch, Kacper Dyduch, Dawid Krzyżak, Mikołaj Kwiatkowski, Edziu Sposób, Wiktor Pączek, Wiktor Kołodziejczyk i Wiktor Kurczak. Nasz zespół w drodze losowania znalazł się w grupie B z zespołami ze szkół : Rogoźnicy, Jaroszowa i PSP 3 ze Strzegomia. W pierwszym grupowym meczy zmierzyliśmy się z drużyną z Jaroszowa i niestety przegraliśmy 0:3, w drugim występie było już lepiej, ponieważ pokonaliśmy zespół z PSP 3 2:0 i w ostatnim meczu grupowym wystarczał nam remis żeby zakończyć zmagania w grupie na 2 miejscu i zagrać o 3 miejsce w turnieju. Ostatecznie taki wynik osiągnęliśmy z zespołem z Rogoźnicy ponieważ w meczu nie padły bramki. Niestety w meczu o 3 miejsce przegraliśmy pod dobrej grze z drużyną gospodarzy – Stanowicami 0:2 ostatecznie zajmując IV miejsce z turnieju. W całych zmaganiach najlepszy okazał się zespół z PSP 4 ze Strzegomia.

 
33 Edycja Biegów w Rogoźnicy PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
wtorek, 14 maja 2019 16:36

W sobotni poranek 11 maja na boisku sportowym w Rogoźnicy odbyła się 33 edycja biegów przełajowych, których corocznym celem jest uczczenie pamięci ofiar Obozu Koncentracyjnego w Gross-Rosen , w którym w czasie trwania II Wojny Światowej życie straciło tak wielu ludzi. Zawody miały charakter otwarty czyli każdy chętny mógł wziąć w nich udział , dystanse na jakich odbywały się biegi to od 100m do 2 km ( dzieci i młodzież ), natomiast trasa biegu dla dorosłych liczyła ponad 9 km , oczywiście długość dystansu zależała od wieku uczestników.  Naszą szkołę tym razem reprezentowali : Oliwia Wilczyńska – 100m , Wiktor Strama – 100m, Mateusz Wór – 100m , Sebastian Pawlik – 200m, Zuzia Kurczak – 200m z klasy III, z klasy IV biegł Miłosz Dyduch – 200m , Kinga Maduch – 200m, Błażej Nikoniuk – 200m, Wiktor Kurczak- 200m , Oliwia Szywała – 800m i Michał Mądrzak – 800m z klasy V, najstarszym uczestnikiem naszej ekipy był Michał Rakuś, który biegł na dystansie 1000m. Niestety w tym roku żadnemu uczniowi nie udało się zająć czołowego miejsca w swoim biegu, ale nie o to chodziło – najważniejszy był udział i dobra zabawa!! Brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów za to, że sobotni poranek postanowili spędzić aktywnie!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37