Sport
33 Edycja Biegów w Rogoźnicy PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
wtorek, 14 maja 2019 16:36

W sobotni poranek 11 maja na boisku sportowym w Rogoźnicy odbyła się 33 edycja biegów przełajowych, których corocznym celem jest uczczenie pamięci ofiar Obozu Koncentracyjnego w Gross-Rosen , w którym w czasie trwania II Wojny Światowej życie straciło tak wielu ludzi. Zawody miały charakter otwarty czyli każdy chętny mógł wziąć w nich udział , dystanse na jakich odbywały się biegi to od 100m do 2 km ( dzieci i młodzież ), natomiast trasa biegu dla dorosłych liczyła ponad 9 km , oczywiście długość dystansu zależała od wieku uczestników.  Naszą szkołę tym razem reprezentowali : Oliwia Wilczyńska – 100m , Wiktor Strama – 100m, Mateusz Wór – 100m , Sebastian Pawlik – 200m, Zuzia Kurczak – 200m z klasy III, z klasy IV biegł Miłosz Dyduch – 200m , Kinga Maduch – 200m, Błażej Nikoniuk – 200m, Wiktor Kurczak- 200m , Oliwia Szywała – 800m i Michał Mądrzak – 800m z klasy V, najstarszym uczestnikiem naszej ekipy był Michał Rakuś, który biegł na dystansie 1000m. Niestety w tym roku żadnemu uczniowi nie udało się zająć czołowego miejsca w swoim biegu, ale nie o to chodziło – najważniejszy był udział i dobra zabawa!! Brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów za to, że sobotni poranek postanowili spędzić aktywnie!

 
Spartakiada Przedszkolaka w Strzegomiu PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
piątek, 26 października 2018 07:58

18.10.18 dzieci z oddziału przedszkolnego PSP w Olszanach pojechały na Spartakiadę Przedszkolaka, która odbyła się w Hali Sportowej "Osir" w Strzegomiu. Dla dzieci to doskonała przygoda oraz lekcja umiejętności współdziałania i gry fair play. Zawody rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem zaproszonych drużyn. Dzieci bawiły się wesoło na sportowo w konkurencjach takich jak : slalom z czworakowaniem, sadzenie ziemniaków, bieg z przeplataniem szarfy, przejście przez tunel oraz tor przeszkód. Duchowi zdrowej rywalizacji towarzyszyła zabawa, czyli najważniejszy element imprezy. A dzięki jednakowym nagrodom każdy uczestnik mógł poczuć się zwycięzcą. Każda drużyna otrzymała puchar oraz medale, ponieważ wszyscy byli najlepsi!

 
Eliminacje piłkarskich drużyn PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
piątek, 19 października 2018 17:16

W piątek 19 października o poranku na Orliku w Strzegomiu odbyły się gminne eliminacje piłki nożnej chłopców z klas VII , VIII oraz III Gimnazjum. Turniej był eliminacją z kalendarza zawodów Szkolnego Związku Sportowego i jego zwycięzca zdobył przepustkę do dalszej rywalizacji na etapie powiatowym. W składzie naszej drużyny wystąpili: Denis Magiera, Wiktor Pączek, Adam Lubczyński, Jasiu Grabiec, Fabian Metelica, Hubert Pączek, Witek Komornicki i Radek Lubczyński. W drodze losowania nasz zespół trafił do pierwszej grupy, w której oprócz nas znalazły się zespoły : PSP 3 i Goczałkowa , w drugiej grupie rywalizowały zespoły : PSP 2 , PSP 4 i Jaroszowa. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z zespołem z PSP 3 i niestety przegraliśmy 1:4, natomiast w meczu z zespołem Goczałkowa nasz zespół się w pełni zrehabilitował pokonując rywala 2:1. Ostatecznie w naszej grupie była bardzo ciekawa sytuacja, gdyż po rozegraniu wszystkich meczów każdy z zespołów miał po 3 punkty i o dalszych grach o miejsca decydował bilans bramkowy, który niestety okazał się dla nas niekorzystny – wynosił 3:5 i nie pozwolił nam awansować do dalszych gier. Ostatecznie całe zawody wygrała drużyna PSP 3, która w finale pokonała po karnych zespół z PSP 2.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36