Sport
Spartakiada Przedszkolaka w Strzegomiu PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
piątek, 26 października 2018 07:58

18.10.18 dzieci z oddziału przedszkolnego PSP w Olszanach pojechały na Spartakiadę Przedszkolaka, która odbyła się w Hali Sportowej "Osir" w Strzegomiu. Dla dzieci to doskonała przygoda oraz lekcja umiejętności współdziałania i gry fair play. Zawody rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem zaproszonych drużyn. Dzieci bawiły się wesoło na sportowo w konkurencjach takich jak : slalom z czworakowaniem, sadzenie ziemniaków, bieg z przeplataniem szarfy, przejście przez tunel oraz tor przeszkód. Duchowi zdrowej rywalizacji towarzyszyła zabawa, czyli najważniejszy element imprezy. A dzięki jednakowym nagrodom każdy uczestnik mógł poczuć się zwycięzcą. Każda drużyna otrzymała puchar oraz medale, ponieważ wszyscy byli najlepsi!

 
Eliminacje piłkarskich drużyn PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
piątek, 19 października 2018 17:16

W piątek 19 października o poranku na Orliku w Strzegomiu odbyły się gminne eliminacje piłki nożnej chłopców z klas VII , VIII oraz III Gimnazjum. Turniej był eliminacją z kalendarza zawodów Szkolnego Związku Sportowego i jego zwycięzca zdobył przepustkę do dalszej rywalizacji na etapie powiatowym. W składzie naszej drużyny wystąpili: Denis Magiera, Wiktor Pączek, Adam Lubczyński, Jasiu Grabiec, Fabian Metelica, Hubert Pączek, Witek Komornicki i Radek Lubczyński. W drodze losowania nasz zespół trafił do pierwszej grupy, w której oprócz nas znalazły się zespoły : PSP 3 i Goczałkowa , w drugiej grupie rywalizowały zespoły : PSP 2 , PSP 4 i Jaroszowa. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z zespołem z PSP 3 i niestety przegraliśmy 1:4, natomiast w meczu z zespołem Goczałkowa nasz zespół się w pełni zrehabilitował pokonując rywala 2:1. Ostatecznie w naszej grupie była bardzo ciekawa sytuacja, gdyż po rozegraniu wszystkich meczów każdy z zespołów miał po 3 punkty i o dalszych grach o miejsca decydował bilans bramkowy, który niestety okazał się dla nas niekorzystny – wynosił 3:5 i nie pozwolił nam awansować do dalszych gier. Ostatecznie całe zawody wygrała drużyna PSP 3, która w finale pokonała po karnych zespół z PSP 2.

 
Zawody pływackie - Aqualiga PDF
Wpisany przez Janowicz Jakub   
czwartek, 11 października 2018 18:23

W poniedziałkowy poranek 08.10.18 na strzegomskim basenie Delfinek odbyły się pierwsze zawody pływackie szkół podstawowych. Od kwietnia dzieci ze szkół z terenu naszej gminy uczęszczają na lekcję pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz projektu „Umiem pływać” , zawody stworzyły im możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności pływackich oraz ich udoskonalenia. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas IV i V i rywalizowali w dwóch konkurencjach pływackich : wyścigi z deskami i bez desek, natomiast na koniec zostały rozegrane sztafety oraz wyścig na 500m, w którym brali udział wszyscy uczniowie z danej szkoły. W składzie naszej drużyny znaleźli się : Michał Mądrzak , Szymon Skowroński , Klaudia Wolkenstein, Zuzanna Nieckula, Oliwia Szywała, którzy startowali w wyścigach z przyborem oraz Błażej Nikoniuk, Miłosz Dyduch, Ola Zachariasz i Kinga Maduch, którzy wystartowali w wyścigach bez przyboru. Na zawodach poziom startujących był zróżnicowany, ale nie chodziło tu głównie o zwycięstwa a o dobrą zabawę i propagowanie pływania i to się świetnie udało zrealizować!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36