Osiągnięcia
Nasa szkoła doceniona!!! PDF
poniedziałek, 18 czerwca 2012 20:19
Park linowy, żonglerka lub unihokej - to tylko niektóre z pomysłów na lekcje WF-u nadesłane na konkurs pwn.pl „Ruch to podstawa”. Aby wygrać, nauczyciele musieli wykazać się nieprzeciętną kreatywnością. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu scenariusza lekcji wychowania fizycznego, która byłaby ciekawa i oryginalna, a przy tym zgodna ze szkolnym programem. 12 czerwca jury konkursu podało nazwiska zwycięzców. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli Dolnoślązacy - Jakub Janowicz i Sławomir Świtała.
Konkurs „Ruch to podstawa”, zorganizowany przez wydawnictwo pwn.pl, był skierowany do nauczycieli prowadzących zajęcia sportowe w szkołach na wszystkich poziomach nauczania. Ich zadaniem polegało na stworzeniu konspektu oryginalnej lekcji WF-u, w trakcie której korzystano by z niekonwencjonalnych narzędzi i technik. „Rozwój fizyczny jest równie istotny, co rozwój intelektualny” – twierdzi Maciej Tyran, dyrektor handlowy pwn.pl. „Dlatego zachęcamy nauczycieli do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na lekcje WF-u. Aby im w tym pomóc stworzyliśmy nowoczesne narzędzie wspierające aktywność ruchową uczniów, program „Eduterapeutica. Postawa i Ruch”. Umożliwia on m.in. rzetelną ocenę stopnia wydolności fizycznej uczniów oraz właściwy dobór planu zajęć ruchowych. Program ten stanowi również doskonałe narzędzie do przeciwdziałania wadom postawy, która dotyka około 70% dzieci ”.  Do konkursu zgłosili się nauczyciele z całej Polski. Jury stanęło przed niełatwym zadaniem wytypowania najlepszych pomysłów, zgodnych z ideą konkursu. „Po obejrzeniu tak wielu dobrych prac jestem przekonana, że polska szkoła jest bardzo dobrze przygotowana do promowania umiejętności prozdrowotnych zachęcających do systematycznego usprawniania się, a to wszystko za sprawą bardzo twórczych i kreatywnych nauczycieli wychowania fizycznego”- cieszy się Renata Kubiak, specjalista z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej pełniąca funkcję przewodniczącej jury.  Decyzją sędziów pierwsze miejsce w konkursie pwn.pl zajął Jakub Janowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach w województwie dolnośląskim. Przedstawił on niezwykle efektowną lekcję akrobatyki, której z pewnością nie powstydziliby się zawodowi artyści. Widowiskowe układy, wzbogacone nastrojową muzyką, mogą uatrakcyjnić niejedną lekcję wychowania fizycznego, pozwalając uczniom poczuć się profesjonalnymi akrobatami. W nagrodę zwycięzca otrzyma kamerę HD, zaś do jego szkoły trafi najnowszy program multimedialny pwn.pl „Eduterapeutica. Postawa i Ruch” oraz krzesła pomagające przeciwdziałać powstawaniu wad postawy, firmy dobrekrzeslo.pl. Zostanie w nie wyposażona jedna sala lekcyjna. Laureatem drugiego miejsca jest Piotr Balonek z ZSO im. M. Kopernika w Zatorze. Zaprojektował lekcję, w trakcie której obserwowano zmiany zachodzące w organizmie człowieka podczas wysiłku fizycznego. Na trzecim miejscu uplasował się Sławomir Świtała z Liceum Ogólnokształcącego nr X we Wrocławiu za opracowanie scenariusza lekcji unihokeja. Zdobywcy II i III miejsca otrzymają w nagrodę odtwarzacze plików muzycznych oraz filmów, a do ich szkół trafią programy „Eduterapeutica. Postawa i Ruch”.
Wybrane prace będą opublikowane na stronie www.eduterapeutica.pl, natomiast wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie otrzymają 50% zniżki na zakup programu „Eduterapeutica. Postawa i Ruch” , wspierającego aktywność ruchową oraz profilaktykę i terapię problemów z postawą ciała. W najbliższym czasie do zwycięskiej szkoły w Olszanach zawita zespół pwn.pl, by sfilmować lekcję WF-u przeprowadzoną według nadesłanego scenariusza.
 
Ogólnopolski Konkurs Historyczny - Krąg rozstrzygnięty PDF
Wpisany przez Danuta Umer   
niedziela, 20 maja 2007 16:48

Uczniowie naszej szkoły odnoszą kolejne sukcesy. W kategorii szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego III miejsce zajęła uczennica kl. VI -Klaudia Wojtowicz. Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymały również Magdalena Topa ( kl. VI) oraz Diana Węgrzyn ( kl. VI). Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 12 osób z klas V- VI. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Ciężka praca oraz godziny spędzone na analizach różnych materiałów i źródeł historycznych przyniosły efekty. Jeszcze raz gratulujemy!

Danuta Umer

 
Szkoła w Olszanach ma nowy plac zabaw PDF
Wpisany przez Maria Karkowska   
niedziela, 18 czerwca 2006 16:46

Dnia 12 czerwca br. spotkaliśmy się w PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach, aby wspólnie uczestniczyć w szczególnym dla naszej szkoły wydarzeniu, jakim było otwarcie nowego placu zabaw, który powstał z inicjatywy pani dyrektor Marii Karkowskiej.

Najpiękniejsze wspomnienia ludzi dorosłych wiążą się zwykle z latami dzieciństwa i młodości. Na pierwszym miejscu pojawia się wtedy szkoła. Wraca się myślami do chwil przyjemnych, wesołych, wspomina się nauczycieli i kolegów. Szkoła jawi się jako miejsce szalonych, młodzieńczych i szczęśliwych chwil.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2